couldn’t remove user ID 999 hatası çözümü

I ran into this problem a while ago and I thought I solved but I guess not. I downloaded a terminal emulator and deleted user 999 (pm -user 999).

Today I try to backup on twrp and the error comes back. I tried to delete user 999 with the above method but the terminal says that the user doesn’t exist. I can’t properly backup now and that’s a problem.

I don’t use parallel apps.

EDIT: I think I may have solved the problem myself. I went to parallel apps in the settings, turned on my Whatsapp to be parallel and then immediately turned it off. I then went to the terminal and typed

su
pm -user 999

and it said user removed. Twrp backed up as normal and the problem looks to be solved.

 

Telefonumda XSpace(999) diye bir kullanıcı açık. Bu klon uygulamalr sonrasında oluşuyor. Ve sizinde backup ve restorenize engelbir vakıa kendisi.  İnternette bunu çözmek için bazı forumlara baktım. Adamlar şöyle yapmışlar.

“Install Terminal Emulator from the play store
Open Terminal and type

su

Press enter and grant root permission
Next type

pm -user 999

Press enter
Close Terminal and reboot
Once rebooted go back to your Root browser and check the locations listed above to ensure the 999 folders are gone. That’s all, Enjoy.”

bende dediklerini uyguladım. Play stordan Terminal Emulatoru girip indirdim. Telefonun rootlu oldugundan su yazınca root izni istedi. Ama pm remove-user 999 yazınca Error verdi : “couldn’t remove user ID 999”

New TWRP Mi 9 - Updated 02.06.19 | Xiaomi European Community

ara ara çözüm yok..elle silerim datayı arşınalrım nerde 999 görsem silerim olmadı. Düzgün bir şekilde yedekleyebilmem için bunu kaldırmak zorundaydım. Paralel uygulamaları da kullanmıyordum.

Sorunu çöyle çözdüm. Kazara sorunu çözen bir arkadaşın yazdıklarını uyguladım. Bende de çözüm oldu hamdolsun.

 

Ayarlardaki paralel yani klonlu uygulamalara gittim, Whastapp’ı klonladım ve sonra kurulur kurulmaz hemen kapattım klonunu. Sonra terminale gittim ve yukarıdakileri bu kez yazdığımda sorun çözüldü. Başarı ile silindi. TWRP den de kontrol ettim silinmişti. Yedeklememi de rahatca yapabildim. Umarım size de faydalı olur.

İlginizi Çekebilir

General mobile tablet e-tab 4 komut yok- bütün komut yok hataları çözümü

General mobile tablet e-tab 4 komut yok sorunu için yapılması gereken cok basit.  Aslında büyün …

v380 pro rootlu telefonlarda çalışmıyor: Çözüm :Kök erişimini gizlemek

Son zamanlarda kullandığınız v380 pro çalışmıyorsa ve “detection is currently root environment” ile başlayan hatayı …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: