mx1 1024x523
mx1 1024x523

Plesk panel MX ayarları

Bu yazımızda mail hizmetini yandex üzerinden almak isteyen müşterilerimiz için kayıtlarını nasıl düzenleyebileceğinden bahsedeceğiz. Yapmanız gereken işlemler sırasıyla aşağıda görsel olarak anlatılmıştır. Adımları teker teker uygulayarak mx kaydınızı düzenleyebilirsiniz.

1) ilk önce plesk panelimize login oluyoruz ve ardından görsel de kırmızı işaret ile belirtilmiş olan sekmesine tıklıyoruz.

mx1

2) Açılan sayfada dns ayarları karşınıza çıkacaktır. Burada kırmızı işaretle gösterilen alanda yer alan mx kaydının üzerine tıklayarak mx kayıt tablosunu açıyoruz.

mx2

 

3) Karşımıza çıkan sayfada domain adresimizin mx kayıtları yer alır. Biz bu kaydı yandex mx kayıtlarına göre aşağıdaki gibi düzenliyoruz ve daha sonra tamam butonuna basarak yaptığımız değişiklikleri kayıt ediyoruz.

mx3

4) Mx değişikliklerini kayıt ettikten sonra tekrar DNS Ayarları sayfasına dönüyoruz ve 1 numaralı kırmızı alanda gösterilen güncelle butonuna basarak yaptığımız değişikliklerin aktif olmasını sağlıyoruz. Bu işlemden sonra 2 numara ile gösterilen alanda yer alan DNS Şablonu Uygulayın butonuna basarak da dns kayıt işlemlerinin tamamlanmasını sağlıyoruz. Bu yapılan işlemlerden sonra mail hizmetinizi yandex üzerinden almaya başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

rss auto pilot otomatik cekmeyi durdurmussa 02

Rss Auto pilot otomatik çekmeyi durdurmuşsa

Rss Auto pilot otomatik çekmeyi durdurmuşsa öncelikler yapılacak şey, plugini deaktif edip tekrar aktifleştirmek olacaktır. …

403 plesk de acilmayan dizin hatasi 01

403 Plesk de açılmayan dizin hatası

Server Error 403 Forbidden You do not have permission to access this document. wordpress sitenize …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: