kapak yandex zpsf81e29c2
kapak yandex zpsf81e29c2

Yandex Mail Hesabını Başka Bir Mail Hesabına Yönlendirme

Yandex, Türkiye pazarına hızlı girdi, güzel girdi ama bazı konularda kurnazlık yapıp kullanıcılarını yanıltmasa çok daha güzel olacak. Yandex’in kullanıcıyı yanılttığı ilk konu Chrome altyapısını kullanarak “en hızlı” tarayıcıyı geliştirdiğini söylemesi idi. İkinci konu ise; Yandex mail hesabına başka adreslerden mail yönlendirmeyi kolaylaştırırken, Yandex hesabını başka hesaplara yönlendirmeyi zor ve karmaşık yapmış olması.

Kafası karışanlar için biraz daha net anlatayım.. Diyelim ki Hotmail hesabınıza gelen mailleri Yandex hesabınıza yönlendirmek istiyorsunuz, o zaman Yandex size büyük kolaylık sağlıyor. Fakat siz Yandex hesabınıza gelen mailleri Hotmail hesabınıza yönlendirmek istiyorsanız işi biraz zor ve karmaşıklaştırıyor.

Tahmin edeceğiniz gibi bu yazıda Yandex’in zorlaştırdığı mail yönlendirmeyi nasıl yapacağımızı anlatıcam. İnşallah işinize yarar.

1. Öncelikle mail.yandex.com.tr bağlantısından Yandex mail hesabınızda oturum açın ve hemen sağ üst taraftaki Ayarlar bağlantısına tıklayın.

2. Ayarlar sayfasında E-posta Filtreleme seçeneğine tıklayın.

Yandex Mail Hesabını Başka Bir Mail Hesabına Yönlendirme

3. E-posta filtreleme sayfasında Filtre oluştur butonuna tıklayın.

Yandex Mail Hesabını Başka Bir Mail Hesabına Yönlendirme

4. Aşağıdaki resimde gösterdiğim gibi x işaretinden koşulu kaldırın. Klasöre taşı seçeneğinin tikini kaldırın ve kırmızı ile işaretlediğim alandaki Devam etbağlantısına tıklayın.

Yandex Mail Hesabını Başka Bir Mail Hesabına Yönlendirme

5. Karşınıza Yandex mail şifrenizi tekrar girmenizi isteyen kutu gelecek. Buraya şifrenizi girin ve aktif olan “Şu adrese yönlendir” seçeneğine tik koyup sağ tarafındaki kutucuğa yönlendirme yapılacak mail adresinizi girin.

Yandex Mail Hesabını Başka Bir Mail Hesabına Yönlendirme

(Yandex’e gelen mailler hotmail yada gmail hesabınıza gönderilsin istiyorsanız bu kutucuğa o adresinizi gireceksiniz. Eğer mailin orijinal kopyası Yandex hesabınızda da kalsın istiyorsanız kutucuğun altındaki seçeneğe de tik koyun.)

6. Ve Filtre oluştur butonuna tıklayın.

7. Bu butona tıkladıktan sonra eklediğiniz yönlendirme adresine 2 adet mail gelecek. Bu maillerden ilkindeki linke tıklayarak mail adresini yandex hesabınıza doğrulayacak, ikincisindeki linke tıklayarak da mail adresine yönlendirmeyi aktif etmiş olacaksınız.

8. Gelen maillerdeki bağlantılara tıkladıktan sonra işinizi sağlama alın. Yandex hesabınıza başka bir adresten mail gönderin ve yönlendirme çalışıyor mu? Kontrol edin.

9. Eğer yönlendirme çalışmadıysa; Yandex hesabınızda sağ üstteki Ayarlar bağlantısından tekrar E-posta Filtreleme sayfasına gidin ve burada eklediğiniz filtrenin sağında kapat aç butonu var mı kontrol edin.

Yandex Mail Hesabını Başka Bir Mail Hesabına Yönlendirme

10. Yukarıdaki resimde gösterdiğim kapat aç butonu sizde görünmüyor ve cevap bekleniyor gibi bir mesaj yer alıyorsa mevcut filtrenin başlığına tıklayıp ayarlarına girin ve Değişiklikleri kaydet butonuna tıklayın. (Bazı filtre eklemelerinde hemen aktif olmayabilir.)

Not: Ben yazıyı yayınladıktan sonra Yandex, mail hizmetinin ayarlar sayfasında, filtreleme ayarlarında değişikliklere gitmiş olabilir. Böyle bir durumda yorum yazarak uyarırsanız yazıda gerekli güncellemeleri yapabilirim.

Kaynak: http://www.lordiz.com

İlginizi Çekebilir

sahifa temada embed kodundaki tirnaklarin yok olmasi

SAHİFA TEMADA EMBED KODUNDAKİ TIRNAKLARIN YOK OLMASI " sorunu

Sahifa temada ana sayfaya yazdığınız koddaki tırnaklar şu hale dönüşürse çözümü basit bu kod kaydettiğimde …

w3 total cache ayarlari

W3 Total Cache Ayarları

W3 Total Cache Ayarları W3 Total CacheWordPress için statik bir önbellekleme eklentisidir. W3 Total Cache eklentisi sitenizin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir