Windows10 başlangıca program ekleme kaldırma

Bilgisayarım yavaş çalışıyor; ayrıca 7 masaüstümde bilinmeyen programlardan daha sık notlar alıyorum. Windows Gezgini’ni kullanarak program kısayollarını nasıl belirleyebilir ve kaldırabilirim?

Çözüm


Startup klasörlerindeki Başlangıç girdilerini belirleme ve silme

Kayıt defteri veya sistem bileşenlerindeki programlar ve uygulamalara yönelik başlangıç çağrıları her zaman gizli değildir. Bazı durumlarda, bu başlangıç girdilerini Startup klasörlerinde bulabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları uygulayın:

  1. simgesini sağ tıklatın.
  2. Gezgini’ni Aç‘ı tıklatın.
  3. Sistem sürücünüzü, örneğin C Sürücüsü‘nü çift tıklatın.
  4. ProgramData klasörünü açın.
  5. Microsoft klasörünü açın.
  6. Windows klasörünü açın.
  7. Start Menu klasörünü açın.
  8. Programs klasörünü açın.
  9. Startup klasörünü açın.
  10. Otomatik olarak başlayan programların kısayollarını görürsünüz. Gelecekteki otomatik başlatmaları önlemek için bu bağlantıları silebilirsiniz. Bir AutorunsDisabled alt klasörü bulabilirsiniz. Bu alt klasör, sistem yapılandırma yardımcı programını kullanarak devre dışı bıraktığınız programları listeler.

Not Aynı şekilde, C:\Users\<User_Name>\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup klasörünü denetleyin. Bu klasör, otomatik olarak başlatılan gizli programların kısayollarını da içerir.

 

C:\Users\kullanıcı adınız\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

İlginizi Çekebilir

Plesk SSH’dan kopyala yapıştır yapmak

Linux’ta Komutu Kopyala Linux terminalinde metin kopyalamak için şu komutu kullanın: Ctrl+Insert veya Ctrl+Shift+C Linux’ta …

Google Drive ortak driverlardan Drive’a kopyalama

“Bir Kopya Oluştur” seçeneğini kullanarak “Benimle paylaşılanlar”dan “Sürücüm”e kopyalayın ” Benimle paylaşılanlar “ın doğrudan ebeveynleri dosyaysa , …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: