Google Drive Klasörünü Değiştirme

Selamun Aleyküm arkadaşlar merhaba google drive kullanıyorsanız dosyalarınızı yedekleme yapması çok kolaylık sağlamaktadır.

Google drive’ı kurduktan sonra yedekleme klasörünü sürücüsü içerisine atıyor varsayılan olarak. Bu da çok sağlıklı olmuyor sistem çöktüğünde klasörün de zarar görmesi normaldir bu nedenle google drive klasörünü değiştirmek isteyebilirsiniz bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Google Drive Klasör Değiştirme :

1. İlk olarakgörev çubuğundaki google drive simgesine tıklayalım (1) açılan menünün sağ üzerinde bulunan 3 noktaya tıklayarak (2) açılan menüden “Google Drive’dan Çık” seçeneğine tıklayalım (3). Google Drive bilgisayardan kapatılacaktır.

google drive çıkış

2. Google Drive kapandıktan sonra bilgisayardaki google drive klasörünü silin yada adını değiştirin.

3.  Google drive’ı yeniden çalıştırın. Çaıştığında durum çubuğunda verecektir.

google drive klasör değiştirme

4. Durum çubuğundaki google drive simgesine tılayalım (1). Açılan menüde “Hata – Google Drive klasörü yok” yazısına tıklayalım (2). Google drive klasörünüz yok diye pencere açılacaktır. Bu penceredeki “Klasörü bul…” butonuna tıklayalım (3).

5. Açılan “Klasöre Gözat” penceresinden yeni klasörümüzü seçelim ve tamam butonuna tıklayalım.

Artık klasörümüz değişmiştir. gezginindeki favoriler kısmında bulunan “Google Drive” yazısına tıkladığınızda verecektir. Eski klasörün kısayolu olduğu için.

Favorilerden de erişmek için gezginindeki favoriler kısmında bulunan “Google Drive” yazısında sağ tıklayarak özelliklerden klasör yolunu da değiştirmeniz gerekmektedir.

Güle güle kullanın. Düşüncelerinizi yorum olarak ekleyebilirsiniz.

Kaynak: Mustafa KARSLI

Ayrıca bakın:

Google Drive başka bilgisayara manuel olarak aktarma

İlginizi Çekebilir

Windows 11/10’u Başka Bir Bilgisayar İçin Harici Sabit Diske Yükleme

Windows 10/ 11’i harici bir sabit sürücüden çalıştırabilir miyim? Evet. Gereksinimleri karşılamasanız bile Windows 11’i harici sabit sürücünüzden, …

Dosyaları kopyalamadan tüm klasör yapısı nasıl kopyalanır

 Windows komut penceresi açın (cmd) ve aşağıdaki komutu çalıştırın. Dosyaları değil, yalnızca klasör yapısını kopyalayan …

Bir yorum

  1. Awesome post! Keep up the great work! 🙂

    0
    0

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: