icloud sifre
icloud sifre

iCloud Şifresini Sıfırlama

iPhone kullanıcıları genellikle iCloud şifresini ve Apple Kimliğini karıştırırlar. iCloud şifresi ve Apple Kimlik birbirinden ayrı şifrelerdir. Bu bilgi eksikliğinden dolayı yanlış şifreler tekrar tekrar girilir. Veya iCloud şifrenizi unutabilirsiniz. Bu durumda iCloud şifresini sıfırlamak gerekmektedir. Şimdi adım adım resimli olarak iCloud şifresini sıfırlamayı anlayacağız.

1. Öncelikle https://appleid.apple.com/tr adresinden Apple Kimliğim sayfasına gidin.

2. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan Apple Kimliğiniz Yönetin seçeneğinin altında bulunan Parolanızı Sıfırlayın seçeneğini seçin.

icloud-parola-sifirlama

3. Parolanızı sıfırlamak için Apple Kimliğinizi girin ve  İleri butonuna tıklayın. Eğer Apple Kimliğinizi de unuttuysanız Apple Kimliğimi Unuttum seçeneğini seçebilirsiniz.

apple-kimligim

4. Apple Kimliğini girip İleri butonuna bastıktan sonra size şifrenizi sıfırlamanız için E-posta Kimlik Doğrulama ve Güvenlik sorularını yanıtlayın şeklinde iki farklı seçenek sunulacaktır. Bunlardan sizin için uygun olanı seçin ve İleri butonuna dokunun. Her iki seçenek için de yapmanız gerekenleri anlatacağız.

icloud-eposta-secenegi

5. E-posta kimlik doğrulama seçeneğini seçtiyseniz iPhone cihazınıza tanımladığınız email adresine bir şifre sıfırlama maili gelecektir. Bu maildeki linke tıklayarak iCloud şifrenizi sıfırlayabilir ve yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

6. Eğer Güvenlik sorularını yanıtlayın seçeneğini seçerseniz doğum tarihi bilginizi girecek ve önceden oluşturmuş olduğunuz güvenlik sorularınızla karşılaşırsınız. Burada dikkat etmeniz gereken soruların cevaplarını ilk yazdığınız gibi yazmanızdır. Örneğin bir cevabınız “ömer” ise “omer” yazarsanız cevabınız geçersiz sayılacaktır.

icloud-dogum-tarihi

icloud-guvenlik-soru-cevap

7. Size sorulan sorulara doğru yanıtları verirseniz Yeni Bir Parola Oluşturma sayfasına yönlendirilirsiniz. Yeni parolanızı belirleyin.

icloud8-yeni-sifre

iColud parola sıfırlama işlemi tamamlanmıştır.

İlginizi Çekebilir

img 636c969d531e9 1

Magisk uygulamasını kullanarak Galaxy Z Fold4’ü rootlamak

Magisk uygulamasını kullanarak Galaxy Z Fold4’ü köklendirme adımları   İlk önce ilk şeyler: – Rootlama …

online sesi yaziya cevirme online voice to text 01 scaled

Online sesi yazıya çevirme online voice to text

Tavsiye siteler aşağıda sıralanmıştır. https://voicenote.in/live/ sonix.ai dictation.io google.com/intl/en/chrome/demos/speech.html https://docs.google.com https://speechtexter.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir