Retina logo görüntüsü nedir?

Lütfen dikkat: Bu makale özellikle Hemlock ve Florence temaları içindir.

Retina görüntüsü nedir?

Bazı yeni cihazlar, yüksek piksel yoğunluklu ekranı sayesinde içeriğin daha keskin ve net görünmesini sağlayacak “Retina Ekran” ile birlikte gelir. Logonuzun retinaya hazır bir sürümü olduğundan emin olmak için temanıza bir tane ekleyebilirsiniz.

Temama nasıl retina logo resmi eklerim?

Bir retina logo görüntüsü, normal logo görüntüsüyle aynıdır, ancak iki katı boyuttadır. Örneğin, birinin normal logo görüntüsünün boyutu 100×100 piksel ise, retina logo görüntüsünün 200×200 piksel boyutunda olması gerekir.

Retina görüntüsünü nasıl adlandırdığınız çok önemlidir . Adın sonuna @2x eklenmiş olsa da, normal logo görüntüsüyle tamamen aynı şekilde adlandırılmalıdır .

Bu nedenle, normal logo görüntüsünün adı “logo.png” olsaydı, retina logo görüntüsünün “logo@2x.png” olarak adlandırılması gerekirdi .

Ek olarak, normal logo resminizin ve retina logo resminizin aynı Medya Kitaplığı klasöründe olmasını sağlamak isteyeceksiniz. Bunu en kolay şekilde iki görüntü dosyasını aynı anda Medya Kitaplığınıza yükleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Görünüm > Özelleştir > Logo ve Başlık Ayarları’na giderek retina logo resminizi yükleyebilirsiniz.

Retina Logosu Ekran Görüntüsü

Temanızın Özelleştiricisinde bu seçenek yok mu?

Hemlock veya Florence temasını kullanmıyorsanız ve bir retina logo görüntüsü uygulamak istiyorsanız, ” WP Retina 2x ” adlı eklentiyi öneriyoruz.

İlginizi Çekebilir

Rss Auto pilot otomatik çekmeyi durdurmuşsa

Rss Auto pilot otomatik çekmeyi durdurmuşsa öncelikler yapılacak şey, plugini deaktif edip tekrar aktifleştirmek olacaktır. …

403 Plesk de açılmayan dizin hatası

Server Error 403 Forbidden You do not have permission to access this document. WordPress sitenize …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: