blank

TP Link RE200 AC750 Wifi bağlanma sorunu

AC750 Wi-Fi Range Extender RE200 kurulumunu yaptığınızda bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

bağlantı başarısız. Lütfen host SSID’yi tekrar gzden geçirin şifreyi filan gibi sorunların çözümü aşağıda mevcut.

Öncelikle bazı modemlerden bağlanabilmek için kablosuz ayarlarınız WPA2 filansa bunu WPA-PSK ‘ya ya da WPA ya düşürmeniz gerekiyor. Aynı şekilde cihazınızın da WPA-PSK da olması gerekiyor

 

blank

 

  1. Cihazınızın kurulumunu ekte yer alan dokümana göre tekrar kurmayı deneyiniz.
  2. Probleminizin devamı halinde cihazınızın yanından 0850 724 44 88 nolu teknik destek hattımızı arayabilirsiniz.
  3. Modeminizde güvenlik düzeyi çok yüksek olduğu için arada kullanılan köprü cihazlarının bağlantısında sorunlar yaşanabilir. Modeminizde şifreleme türünü sadece WPA-PSK olarak kullanmanızı tavsiye ederiz.
  4. Modeminizin kablosuz ayarlarını performanslı hale getirmek için Cihaz ara yüzünde QSS/WPS fonksiyonunu kapatmanız ve kablosuz kanalı 1,6, veya 11 kanallarında birinde sabitlemenizi öneririz.
  5. Ayrıca cihazın bulunduğu yerde mikrodalga sinyaller yayan farklı bir cihazın olmamasına (telsiz telefon, mikrodalga fırın, vb. diğer aygıtlar) dikkat ediniz.
  6. QSS/WPS fonksiyonunu kapatmak için cihaz ara yüzünden (192.168.1.1) Ara Yüzü Ayarları>Kablosuz sayfası içinde Çoklu SSID Ayarlarında QSS/WPS Kullanın>Hayır işaretleyiniz, Access Point Ayarlarında Kanalı 1,6 veya 11 yapınız ve sayfadaki Kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz. İşlemler için aşağıda yer alan şablonu inceleyebilirsiniz.

blankblankblank

%d blogcu bunu beğendi: