rar1
rar1

Winrar ile Portable Program Yapmak

     İlk olarak portable program ne demek onu açıklayalım; Portable bir program-oyun vs. bilgisayara yüklemeden (install etmeden) calışmasıdır. Portable program-oyunlar genel olarak cracklenmiş şekilde karşımıza çıkıyor. Bu tür program-oyunları Flash bellek kullanıyorsanız yanınızda taşıyabilir ve istediğiniz her PC de kullanabilirsiniz. Özellikle internet cafelerde size lazım olan programlar yoksa. Portable programlar zaman kaybetmeden işinizi görmeniz için tek çözüm.

Öncelikle  portable yapacağınız yazım dosyalarını sağ tıklayarak winrarla arşive ekleyin sıkıştırma yontemi size kalmış ne kadar az sıkıştırırsanız o kadar çabuk açılır program

         SFX Arşivi oluşturup işaretleyin.

 

             Üstte Gelişmiş sekmesini tıklayın burada SFX Seçenekleri buttonunu tıklayın Burada Çıkartılacak Yol kısmı boş kalacak cunku program portable tak çalıştır ozellikli olacagı için herhangi bir yere kopyalamıyoruz yani gecici klasore atacagız.

Böylelikle siz USB olsun CD olsun programı çalıştırdıgınızda USB yada CD cıkarsanız bile program çalışacaktır cunku windows gecici klasorunden çalışacaktır daha sonra programla işiniz bitip kapatınca zaten windows gecici dosyayı kendiliğinden silecektir.

Çıkardıktan Sonra Çalıştır bu kısma esas exe dosyasının ismi yazılır yani Freeraser.exe gecici dosyaları cıkardıktan sonra bu programı çalıştıracak.

 

                Üstteki sekmelerden Modlar kısmını seçin

Paketi Gecici Klasöre Aç İşaretleyin yukarda anlattıgım şekilde paket windows gecici klasorune açılacak sessiz mod altında Tümünü Gizle İşaretle burada amaç dosya açılırken herhangi bir ekranın gorunmemesini sağlamak katılımsız kurulumla mantık aynıTüm Dosyaların Üzerine yazı işaretliyoruz.

 

                  Daha sonra ustteki sekmelerden Metin ve simge kısmına geçin burada yaptıgınız portable program için bir icon dosyası seçecegiz. istediğiniz icon dosyasını seçebilirsiniz yada programın kendi orjinal iconunu kullanmak isterseniz oncelikle ResHacker ile program exe dosyasından icon dosyasını dışarıya aktarmalısınız.

İkon seçiminden sonra tamam diyoruz ve aynı dizinde portable yazılımımız exe uzantılı olarak oluşuyor.

Kaynak: http://www.fikirsahibiyiz.com/

İlginizi Çekebilir

online sesi yaziya cevirme online voice to text 01 scaled

Online sesi yazıya çevirme online voice to text

Tavsiye siteler aşağıda sıralanmıştır. https://voicenote.in/live/ sonix.ai dictation.io google.com/intl/en/chrome/demos/speech.html https://docs.google.com https://speechtexter.com

epson l350 zarf yazdirma 01

Epson L350 Zarf yazdırma

  1.Zarfı arkası yukarı bakacak ve açılır kısmı sağa bakacak şekilde, tam yazıcımız arkasında bulunan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir